چشم انتظار مهدی(عج)

آجرک الله یا صاحب الزمان(عج الله تعلی فرج الشریف)
نویسنده : ح. ت. - ساعت ٩:٠٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٩/٦
 

 باز این چه شورش است که در خلق عالم است

        باز این چه نوحه و چه عزا و چه ماتم است

                    باز این چه رستخیز عظیم است کزمین

                               بی نفخ صور خاسته تا عرش عظیم است

 


 
 
اول ذیحجه سالگرد ازدواج حضرت علی و فاطمه(علیها السلام)
نویسنده : ح. ت. - ساعت ۸:٤۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٩/٦
 

به بهانه پیوند مهر و ماه
ازدواج حضرت علی(علیه السلام) با حضرت فاطمه(علیها السلام) به فرمان خداوند، از امتیازاتی است که رسول اکرم(صلی الله علیه وآل و سلم) بر آن مباهات می کرد. در این پیوند پر میمنت، فرشتگان آسمان در سرور و شادمانی، و بهشتیان به زینت و زیور آراسته شده بودند.

فاطمه زهرا (علیهاالسلام) دختر پیغمبر اکرم و از دوشیزگان ممتاز عصر خویش بود. پدر و مادرش از اصیل ترین و شریف ترین خانواده های قریش بودند. از حیث جمال ظاهری و کمالات معنوی و اخلاقی از پدر و مادر شریفش ارث می برد. و به عالیترین کمالات انسانی آراسته بود.

شخصیت و عظمت پیامبر اکرم روز به روز در انظار مردم بالا می رفت و قدرت و شوکت او زیادتر می شد به همین علت دختر عزیزش زهرا (علیهاالسلام) همواره مورد توجه بزرگان قریش و رجال با شخصیت و ثروتمند قرار داشت هر از چندگاه از او خواستگاری می کردند اما پیامبر با خواستگاران طوری رفتار می کرد که می پنداشتند مورد غضب پیامبر قرار گرفته اند.

رسول خدا فاطمه را برای علی (علیه السلام) نگاه داشته بود و مایل بود از جانب او پیشنهاد شود. پیامبر از جانب خدا مأمور بود که نور را با نور به ازدواج در آورد.

علی (علیه السلام) می فرمایند: حدود یک ماه طول کشید و من خجالت می کشیدم با پیغمبر درباره فاطمه صحبت کنم، ولی گاهی که خلوت می شد می فرمود: یا علی چه همسر نیکو و زیبائی نصیبت شد؟ بهترین زنان عالم را تزویج تو کردم.

 


 
 
 -BlogEmail-