چشم انتظار مهدی(عج)

دهه فجر مبارک.
نویسنده : ح. ت. - ساعت ۱۱:٠۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۱۱/۱٤
 

مقام معظم رهبری : دهه فجر سرآغاز طلوع اسلام ورهایی ملت است.

من هم دهه فجر رو به همه فجر آفرینان تبریک عرض می کنم واز خدا میخواهم که  دنباله رو آرمانهای امام خمینی(ره) ،سرباز و اگر خدا قبول کند غلام حضرت حجت(عج) باشیم و امید وارم از اینکه کمی دیر این روز رو تبریک  گفتم عذر منو قبول کنید .

یکی از دوستانم میگفت خوب است به انتظار فرج ننشینیم ،بلکه  به انتظار  فرج  بایستیم  .

خوب  به  نظر شما این جمله چه معنی می تونه داشته باشد ،من که میگم یعنی علاوه بر انتظار قلبی و زبانی (یعنی  خواندن دعا ،چه دعاهای وارده ،چه دعاهایی که خودمان در خلوت ویا در مجالس به  صورت فارسی می خوانیم ) باید در عمل هم ثابت کنیم که یک منتظر وچشم انتظار واقی هستیم.

از این پس علاوه بر درج مطالب گذشته به این موضوع بیشتر می پردازیم و ازشما دوستان عزیز می خواهم که مثل گذشته کمک ویاری ام کنید تا خدایی نکرده با درج مطلبی ناشایست وغیر واقعی  باعث ناراحتی حضرت(عج) نشویم.

یکی از مواردی که می تونه در این امر کمک کند حجاب وعفافه، اگر ما بتونیم با شروع کردن ازخود و خانواده این کار انجام بدیم و در مرحله بعد به سراغ جامعه رفته و این امر را به آنها توصیه کنیم یک قدم به فرج  آقا نزدیک تر شدیم .البته اگر توضیح وبسط این مطلب از حوصله این بحث خارجه ولی باید به مسئله امر به معروف ونهی منکر و شرایط آن هم توجه کرد .

خواهر گرامی آیا خود را محک زده ای ؟

آیا ارزش تو که اشرف مخلوقات هستی بیشتر است یا اتومبیل .آیا میدانی اتومبیل از ورق،آهن،پلاستیک و... ساخته شده ،چرا روی یک اتومبیل با ارزش چادر می کشند؟،آیا کارغلط واشتباهی می کنند؟ چرا روی اتومبیل کم ارزش چادر نمی کشند؟

خوب مسلما هر چیزیی که ارزش بیشتری داشته باشد برای محافظت از آن مثلا همین اتومبیل کارهای مختلفی می کنند ،هر چیزی که ارزش آن والاتراست پوشش هم بیشتر است .

خواهر گرامی! آیا ارزش تو از یک اتومبیل از یک اتومبیل کمتر است ؟ تو اشرف مخلوقاتی پس چرا؟

گل عفاف ، در بوستان حجاب می روید . حجاب زندان نیست که زنان درآن محبوس باشند ،بلکه قلعه ودژی است که از ورود غارتگران و مهاجمان جلوگیری می کند .زنان ودختران با حجاب ،قللعه نشینانی اند که به مزاحمان  ،اجازه ورود به حریم عفاف را نمی دهند.

حجاب ،مثل دریک شیشه عطر ،مانع پریدن عطر عفاف می شود. باید مزرعه نجابت را از لگدمال شدن زیر گامهای بی رحم تاراجگران ،نگهبانی کرد.

کرامت بانوان ،بیشتر از آن است که خود را حراج کنند و خود رابه چند نگاه ولبخند بفروشند .تنها کسانی که از کمال وسیرتمحرومند، جمال صورت را در معرض تماشای همگان می گذارند .

هیچ کس با نام آزادی دیوار خانه خود را بر نمی دارد وشبها در حیاطش را باز نمی گذارد.

شهید مطهری می گوید:حجاب ، مصونیت است ،نه محدویت .


دعا کنید رسد آن زمان که یار بیاید

                            خزان باغ جهان راز نو ،بهار بیاید

دعا کنید ،دعایی که آفتاب درخشان

                            به سرپرستی گل های روزگار بیاید

کتاب عشق گشایید وان یکاد بخوانید

                            دعا کنید که آن یار غمگسار بیاید
 
 
 -BlogEmail-