چشم انتظار مهدی(عج)

السلام علیک یا محیی معالم الدین( درود خدا بر تو ای زنده کننده آثار و نشانه های د
نویسنده : ح. ت. - ساعت ۱:٢٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٢/۱۸
 

زمین هیچ گاه از حجت خدا خالی نبوده و نخواهد بود و مردم در هر زمانی با یکی از حجت های خداوند روبرو بوده اند. بر اساس آیه« یَومَ نـَدعُو کـُلَّ أُ ُناس ٍ بامامـِهم »(روز قیامت روزی ست که هر را امتی باامامش فرا می خوانیم اسراء(17)71]

بعد از توحید و نبوت و اعتقاد به امامت بر همه مردم...


 لازم است و شناخت امام هر زمان بر امت آن روزگار واجب است.

اعتقاد بنیان اصلی زندگی ست و هر انسانی که در عمل کاری را انجام می دهد به ساختار اعتقادی او بر می گردد. مهم ترین چیزی که شکل درستی به اعتقاد می دهد معرفت است.

با داشتن معرفت می توان فهمید که امام زمان تداوم بخش امامت ائمه هدی، واسطه فیض الهی و طریق معرفت به آفریدگار است.

بر اساس روایتی( که قبلا نیز به آن  ذکر شد )از پیامبر(صلی الله علیه واله وسلم) که شیعه و سنی آن را نقل کرده اند فرموده اند: مـَن مات وَلـَم یـَعرف امام زمانه ماتَ میتـَه جاهلیه ( هر که بمیرد و امام زمان خود را نشناسد به مرگ جاهلیت مرده است )

ایام قبل از اسلام، روزگار جاهلیت است که سراسر گمراهی و انحراف بود اگر کسی توحید و نبوت و قرآن را قبول داشته باشد و اعمال دینی خود را انجام دهد و تنها امام زمان خویش را نشناسد و در این حالت بمیرد، نامسلمان مرده و مانند افراد دوران جاهلیت گمراه تلقی می شود. پس می توان نتیجه گرفت که شرط اعتقاد به توحید و نبوت و لازمه قبول شدن عبادات ما این است که امام زمان خود یعنی حضرت حجه بن الحسن العسکری _ اروحنا له الفدا _ را بشناسیم و نسبت به ایشان معرفت داشته باشیم.

برگرفته از1_ کتاب نگین آفرینش

             2_کتاب آفتاب زندگانی دکترمحمد هادی قندهاری

یا صاحب الزمان !

در دوران پر درد هجران اشک می ریزیم و می گوییم: تا به کی حیران و سرگردان تو باشیم تا به کی رخ نادیده ترا وصف کنیم (مهربان تر از یوسف دکتر نادر فضلی )

با چه زبانی و چه بیانی از اوصاف تو بگوییم و چگونه با تو نجوا کنیم (فرازی از دعای ندبه)

 ما زنده به لطف و رحمت زهراییم / مامور به خدمت زهراییم / روزی که تمام خلق حیرانند/ ما منتظر شفاعت زهراییم


 
 
 -BlogEmail-