السلام علیک ایتها صدیقه الشهیده

در سال گذشته درباه مفهوم غیبت صحبت کردیم و گفتیم غیبت به معنی پوشیده بودن از دیدگان است و به حاضر نبودن ...

امسال اگر خدا و امام زمان (علیه السلام) توفیق دهند درباره شناخت بیشتر امام زمان بر اساس آیه اسرا(17):[71](یوم ندعو کل ... و روایت رسول خدا من مات و یلم یعرف... صحبت می کنیم و ادامه بحث سال گذشته را که در مجموع شامل غیبت امام و علل آن است را بیشتر آشنا می شویم .

امر غیب مسئله نیست که اولین بار و تنها برای آخرین حجت خداوند رخ داده باشد.

آنچه از روایات مختلف برداشت می شود آن است که تعدادی از پیامبران بزرگ الهی هم، بخشی از زندگی خود را در غیبت بسر برده اند که این مسئله به حکمت و مصلحت خداوند بوده.

پس نتیجه می گیریم که غیبت یکی از سنت های الهی ست[همان طور که در آیات متعدد از جمله 23،اسراء77 آمده، مقصود از سنت های الهی قوانین ثابت و الهی ست که هرگز تغییر نمی کنند. این قوانین در گذشته، حال و آینده بر اقوام مختلف حاکم بوده و خواهد بود](تفسیر نمونه ج17ص435)

سنت های الهی در زندگی پیامبرانی مثل ادریس، نوح، ابراهیم، یوسف، موسی و ...و عیسی رخ داده و هر یک به مصلحت خداوند سالهایی از عمر خویش را در غیبت بسر برده اند.

در روایتی از امام صادق (ع) آمده که فرموده اند: ... برای قائم از ما غیبتی ست که مدت آن طولانی خواهد بود .از امام پرسیدند دلیل غیبت چیست؟

 امام فرمودند: خداوند می خواهد سنت های انبیا را در غیبت هایشان درباره آن حضرت روی دهد.

پس نتیجه می گیریم یکی از علت های غیبت امام عصر(عج) اجرا شدن سنت های الهی پیامبران گذشته درمورد حضرت است و همچنین مشخص شد که سخن از غبیت امام مهدی سالها قبل از ولادت ایشان مطرح بوده و هر چه به ولادتشان نزدیک تر می شویم سخنان و رفتار پیشوایان اسلامی از پیامبر تا امام حسن عسگری در مورد این امر بیشتر می شده.

 

  کاش مهدی به جهان چهره هویدا می کرد

                         

 

                             قبر مخفی شده فاطمه پیدا می کرد

/ 1 نظر / 8 بازدید
بازی های آنلاین

برای یافتن بازی های آنلاین کاملا رایگان می توانید به سایت زیر مراجعه فرمائید: https://sites.google.com/site/thebiggestdirectoryofgames